Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daimî giriş fail ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çkırmızıındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme ettiği kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı değsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde nokta düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram bağlantısı istediği kucakin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çyok etmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Nasıl Geçmiş Cebinır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen kişiler kucakin ne efsus ki çok bir küme yol bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir küme hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diyerek esasta ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkırmızıışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değsoruntirin ve takkadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değsoruntiğinde yahut kullanıcı adınız değsoruntiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değsoruntirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değsoruntiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da gâh “değsorunikliği anlayışsız kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız fakat umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini değsoruntirdiği kucakin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?