Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, cihan üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Marifet Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çıhun en şanlı miktarda ilaç bağırsakerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu şanlı adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çalışmak istediği alanı izam etmek talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın umumi reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanın malumat kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle konaklamak istemeyen sarrafiyearı manaında ülkesini sürekli temaşa fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi sarrafiyevuruları ile de meşhurdur. 143 sayı sarrafiyevurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında artık asıl bir uzman olmasıyla müşterek kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda şanlı bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında mekân edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise kamu arasında en çok buluş belgesi sarrafiyevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sebebiyle berceste davranışlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse üstelik asla çalışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek tutulmak üzere sağaltma yuğrunda vüruttirdiği üstelikşkeleri keşfederek insaniyet geçmişine şanlı bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de bazı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ayırmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha mecallü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilindik şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kenar hasiyet) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e andıran ülkede izinı alınmıştır. Cemi çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birgeniş şirketin şirket ve müessis kadrosunda mekân almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Apotrsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca üstelikşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak davranışler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta kenarıkların geçmesi bağırsakin mukannen bir hengâmı beklesek üstelik bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bağırsakerisinden amelî bir halde sağaltma edebilmek bağırsakin bu kullanılıyor. Hassaten seksüel davranışlev bozukluğunu da sağaltma kılmak bağırsakin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış nâre karşı mukavim ve mecallü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi sarrafiyevurularının 2000 adetine andıranın gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı davranışleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri beyit istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birgeniş alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü bildirme fail Spektral Holding Patronaj Kurulu Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına binalabilecek en tamam katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Marifet Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine şanlı miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da şanlı vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis midiğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde mekân alan öteki bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok şanlı bir miktarda farmasötik üsteliksevinçli patentinin gerçek sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk karşılayıcı nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın temel lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık alanında çalışmalarını sürekli koskocamanleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgeniş yol Türkiye Senenin Marifet Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil diyar haricinde yani kürevi anlamda da birgeniş ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı otların hakkındalığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile müşterek berceste davranışlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz bağırsakin yararlı olmasını düşündüğü otlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı davranışe yarayacak otları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birgeniş farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çalışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda mekân alan bir değerli sahası ile müşterek sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel değdavranışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı mesabe veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a bağımlı maden ruhsatları ile sağlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal zir binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak davranıştiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tutulmak üzere iki endüstriyel hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makaslamaklı açıklamada konseptlerine mekân verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye şanlı katılmış mesabe mizan potansiyeline ehil bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel malzeme binasındaki verimsizluklar sebebiyle mualla derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunma planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine müsait rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mekân alan inceliklara bakılırsa hatta, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar